RMEF0805FT182K
SEI Stackpole
708-RMEF0805FT182K
RMEF0805FT182K
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES Pb Free, 0805, 182 Kohm, 1%, 0.125W
RMEF
182 kOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.5 mm (0.02 in)