RMEF0603FT2K40
SEI Stackpole
708-RMEF0603FT2K40
RMEF0603FT2K40
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES Pb Free, 0603, 2.4 Kohm, 1%, 0.1W
RMEF
2.4 kOhms
100 mW (1/10 W)
1 %
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.4 mm (0.016 in)