RMEF0402JT620R
SEI Stackpole
708-RMEF0402JT620R
RMEF0402JT620R
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES Pb Free, 0402, 620 ohm, 5%, 0.0625W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RMEF
620 Ohms
63 mW (1/16 W)
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
50 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.3 mm (0.012 in)