RMCS2512FT150R
SEI Stackpole
708-RMCS2512FT150R
RMCS2512FT150R
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 2512, 150 ohm, 1%, 1W
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
RMCS
150 Ohms
1 W
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
250 V
2512
6.3 mm (0.248 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.55 mm (0.022 in)