RMCS2010FT59R0
SEI Stackpole
708-RMCS2010FT59R0
RMCS2010FT59R0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 2010, 59 ohm, 1%, 0.75W
RMCS
59 Ohms
750 mW (3/4 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
2012
5 mm (0.197 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.55 mm (0.022 in)