RMCS1206JT220R
SEI Stackpole
708-RMCS1206JT220R
RMCS1206JT220R
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 1206, 220 ohm, 5%, 0.25W
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
RMCS
220 Ohms
250 mW (1/4 W)
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.55 mm (0.022 in)