RMCS1206FT4M02
SEI Stackpole
708-RMCS1206FT4M02
RMCS1206FT4M02
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 1206, 4.02 Mohm, 1%, 0.25W
RMCS
4.02 MOhms
250 mW (1/4 W)
1 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.55 mm (0.022 in)