RMCS0805FT6K49
SEI Stackpole
708-RMCS0805FT6K49
RMCS0805FT6K49
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 0805, 6.49 Kohm, 1%, 0.125W
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
RMCS
6.49 kOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
0.2 mm (0.008 in)
0.5 mm (0.02 in)