RMCS0603FT5M62
SEI Stackpole
708-RMCS0603FT5M62
RMCS0603FT5M62
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 0603, 5.62 Mohm, 1%, 0.1W
RMCS
5.62 MOhms
100 mW (1/10 W)
1 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)