RMCS0603FT24K0
SEI Stackpole
708-RMCS0603FT24K0
RMCS0603FT24K0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 0603, 24 Kohm, 1%, 0.1W
Factory Lead Time:
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
RMCS
24 kOhms
100 mW (1/10 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)