RMCS0402FT23K7
SEI Stackpole
708-RMCS0402FT23K7
RMCS0402FT23K7
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 0402, 23.7 Kohm, 1%, 0.063W
Factory Lead Time:
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
RMCS
23.7 kOhms
63 mW (1/16 W)
1 %
+ 155 C
50 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.35 mm (0.014 in)