RMCS0402FT1R37
SEI Stackpole
708-RMCS0402FT1R37
RMCS0402FT1R37
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 0402, 1.37 ohm, 1%, 0.0625W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RMCS
1.37 Ohms
63 mW (1/16 W)
1 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
50 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.35 mm (0.014 in)