RMCS0201FT232R
SEI Stackpole
708-RMCS0201FT232R
RMCS0201FT232R
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 232Ohms 0201 0.05W 200 PPM 0.01 Sulfar Resistant
RMCS
232 Ohms
50 mW (1/20 W)
1 %
+ 155 C
50 V
0201
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.23 mm (0.009 in)