RMCP2512FT2K70
SEI Stackpole
708-RMCP2512FT2K70
RMCP2512FT2K70
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 2512, 2.7 Kohm, 1%, 2W
RMCF_RMCP
2.7 kOhms
2 W
1 %
+ 155 C
500 V
2512
6.3 mm (0.248 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.55 mm (0.022 in)