RMCP2010FT3R60
SEI Stackpole
708-RMCP2010FT3R60
RMCP2010FT3R60
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 2010, 3.6 ohm, 1%, 1W
RMCF_RMCP
3.6 Ohms
1 W
1 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
400 V
2010
5 mm (0.197 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.55 mm (0.022 in)