RMCP1210FT3R90
SEI Stackpole
708-RMCP1210FT3R90
RMCP1210FT3R90
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 1210, 3.9 ohm, 1%, 0.66W
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
RMCF_RMCP
3.9 Ohms
660 mW
1 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
400 V
1210
3.2 mm (0.126 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)