RMCP1206FT698R
SEI Stackpole
708-RMCP1206FT698R
RMCP1206FT698R
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 1206, 698 ohm, 1%, 0.5W
RMCF_RMCP
698 Ohms
500 mW (1/2 W)
1 %
+ 155 C
400 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.55 mm (0.022 in)