RMCP1206FT1K69
SEI Stackpole
708-RMCP1206FT1K69
RMCP1206FT1K69
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 1206, 1.69 Kohm, 1%, 0.5W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RMCF_RMCP
1.69 kOhms
500 mW (1/2 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
400 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.55 mm (0.022 in)