RMCP0805FT357K
SEI Stackpole
708-RMCP0805FT357K
RMCP0805FT357K
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0805, 357 Kohm, 1%, 0.33W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RMCF_RMCP
357 kOhms
330 mW (1/3 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
300 V
0805
2 mm (0.079 in)
0.2 mm (0.008 in)
0.5 mm (0.02 in)