RMCP0805FT1R82
SEI Stackpole
708-RMCP0805FT1R82
RMCP0805FT1R82
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0805, 1.82 ohm, 1%, 0.33W
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
RMCF_RMCP
1.82 Ohms
330 mW (1/3 W)
1 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
300 V
0805
2 mm (0.079 in)
0.2 mm (0.008 in)
0.5 mm (0.02 in)