RMCP0805FT15R8
SEI Stackpole
708-RMCP0805FT15R8
RMCP0805FT15R8
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0805, 15.8 ohm, 1%, 0.33W
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
RMCF_RMCP
15.8 Ohms
330 mW (1/3 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
300 V
0805
2 mm (0.079 in)
0.2 mm (0.008 in)
0.5 mm (0.02 in)