RMCP0603FT60R4
SEI Stackpole
708-RMCP0603FT60R4
RMCP0603FT60R4
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0603, 60.4 ohm, 1%, 0.25W
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
RMCF_RMCP
60.4 Ohms
250 mW (1/4 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)