RMCP0402FT154K
SEI Stackpole
708-RMCP0402FT154K
RMCP0402FT154K
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0402, 154 Kohm, 1%, 0.125W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RMCF_RMCP
154 kOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
100 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.3 mm (0.012 in)