RMCF2010JT10R0
SEI Stackpole
708-RMCF2010JT10R0
RMCF2010JT10R0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 10Ohms 2010 0.75W 5% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 10.559
Stock:
10.559 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Reel
Cut Tape
MouseReel
RMCF
10 Ohms
750 mW (3/4 W)
5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
2010
5 mm (0.197 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.55 mm (0.022 in)