RMCF1206JTR240
SEI Stackpole
708-RMCF1206JTR240
RMCF1206JTR240
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 1206, 0.24 ohm, 5%, 0.25W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
RMCF
240 mOhms
250 mW (1/4 W)
5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.55 mm (0.022 in)