RMCF0805FT60R4
SEI Stackpole
708-RMCF0805FT60R4
RMCF0805FT60R4
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 60.4Ohms 0805 0.125W 1% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 27.028
Stock:
27.028 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
RMCF
60.4 Ohms
125 mW (1/8 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
0.2 mm (0.008 in)
0.5 mm (0.02 in)