RMCF0805FT2K74
SEI Stackpole
708-RMCF0805FT2K74
RMCF0805FT2K74
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 2.74KOhms 0805 0.125W 0.01 Std Power
ECAD Model:
In Stock: 17.472
Stock:
17.472 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
RMCF
2.74 kOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
0.2 mm (0.008 in)
0.5 mm (0.02 in)