RMCF0805FT27R0
SEI Stackpole
708-RMCF0805FT27R0
RMCF0805FT27R0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 27Ohms 0805 0.125W 1% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 30.973
Stock:
30.973 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
RMCF
27 Ohms
125 mW (1/8 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
0.2 mm (0.008 in)
0.5 mm (0.02 in)