RMCF0805FT15K8
SEI Stackpole
708-RMCF0805FT15K8
RMCF0805FT15K8
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 15.8KOhms 0805 0.125W 1% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 10.907
Stock:
10.907 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
RMCF
15.8 kOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
0.2 mm (0.008 in)
0.5 mm (0.02 in)