RMCF0603JT2K70
SEI Stackpole
708-RMCF0603JT2K70
RMCF0603JT2K70
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 2.7KOhms 0603 0.1W 5% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 23.164
Stock:
23.164 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
RMCF
2.7 kOhms
100 mW (1/10 W)
5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)