RMCF0603JT20R0
SEI Stackpole
708-RMCF0603JT20R0
RMCF0603JT20R0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 20Ohms 0603 0.1W 5% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 75.798
Stock:
75.798 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Reel
Cut Tape
MouseReel
RMCF
20 Ohms
100 mW (1/10 W)
5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)