RMCF0603JT100R
SEI Stackpole
708-RMCF0603JT100R
RMCF0603JT100R
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 100Ohms 0603 0.1W 5% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 22.542
Stock:
22.542
Can Dispatch Immediately
On Order:
Expected 5/18/2026
Factory Lead Time:
22
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
RMCF
100 Ohms
100 mW (1/10 W)
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)