RMCF0603FT6K81
SEI Stackpole
708-RMCF0603FT6K81
RMCF0603FT6K81
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 6.81KOhms 0603 0.1W 1% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 37.833
Stock:
37.833 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
RMCF
6.81 kOhms
100 mW (1/10 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)