RMCF0402FT5M49
SEI Stackpole
708-RMCF0402FT5M49
RMCF0402FT5M49
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0402, 5.49 Mohm, 1%, 0.0625W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
RMCF
5.49 MOhms
63 mW (1/16 W)
1 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
50 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.3 mm (0.012 in)