RMCF0402FT2K37
SEI Stackpole
708-RMCF0402FT2K37
RMCF0402FT2K37
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 2.37KOhms 0402 0.0625W 1% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 39.511
Stock:
39.511 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Reel
Cut Tape
MouseReel
RMCF
2.37 kOhms
63 mW (1/16 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
50 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.3 mm (0.012 in)