RMCF0201FT4R12
SEI Stackpole
708-RMCF0201FT4R12
RMCF0201FT4R12
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0201, 4.12 ohm, 1%, 0.05W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RMCF
4.12 Ohms
50 mW (1/20 W)
1 %
400 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
25 V
0201
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.23 mm (0.009 in)