RMCA0805JT10K0-HP
SEI Stackpole
708-RMCA0805JT10K0HP
RMCA0805JT10K0-HP
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 10KOhms 0805 0.25W 5% Hi Power AEC-Q200
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 19.900
Stock:
19.900 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RMCA-HP
10 kOhms
250 mW (1/4 W)
5 %
- 55 C
+ 155 C
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.5 mm (0.02 in)