RGC1206FTD43K2
SEI Stackpole
708-RGC1206FTD43K2
RGC1206FTD43K2
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 1206, 43.2 Kohm, 1%, 100 ppm, 0.25W
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
RGC
43.2 kOhms
250 mW (1/4 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.6 mm (0.024 in)