RGC1206FTC40R2
SEI Stackpole
708-RGC1206FTC40R2
RGC1206FTC40R2
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 1206, 40.2 Ohm, 1%, 50 ppm, 0.25W
RGC
40.2 Ohms
250 mW (1/4 W)
1 %
+ 155 C
200 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.6 mm (0.024 in)