RGC0805FTC210K
SEI Stackpole
708-RGC0805FTC210K
RGC0805FTC210K
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0805, 210 Kohm, 1%, 50 ppm, 0.125W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RGC
210 kOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.5 mm (0.02 in)