RGC0805DTC60K4
SEI Stackpole
708-RGC0805DTC60K4
RGC0805DTC60K4
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0805, 60.4 Kohm, 0.5%, 50 ppm, 0.125W
RGC
60.4 kOhms
125 mW (1/8 W)
0.5 %
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.5 mm (0.02 in)