RGC0603DTC196K
SEI Stackpole
708-RGC0603DTC196K
RGC0603DTC196K
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0603, 196 Kohm, 0.5%, 50 ppm, 0.1W
RGC
196 kOhms
100 mW (1/10 W)
0.5 %
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)