CSS2728FT12L0
SEI Stackpole
708-CSS2728FT12L0
CSS2728FT12L0
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD RES SHUNT, 2728, 0.012 ohm, 1%, 3W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CSS
12 mOhms
3 W
1 %
15 PPM / C
2728 (Reversed)
6871 (Reversed)
6.71 mm (0.264 in)
7.19 mm (0.283 in)
0.99 mm (0.039 in)