CSS2512JT62L0
SEI Stackpole
708-CSS2512JT62L0
CSS2512JT62L0
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD RES SHUNT, 2512, 0.062 ohm, 5%, 2W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 2000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CSS
62 mOhms
2 W
5 %
25 PPM / C
2512
6.25 mm (0.246 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.65 mm (0.026 in)