CSS2010FT12L0
SEI Stackpole
708-CSS2010FT12L0
CSS2010FT12L0
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD RES SHUNT, 2010, 0.012 ohm, 1%, 1W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 4000   Multiples: 2000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CSS
12 mOhms
1 W
1 %
15 PPM / C
2010
5.08 mm (0.2 in)
2.54 mm (0.1 in)
0.65 mm (0.026 in)