CSRT0603FT2R20
SEI Stackpole
708-CSRT0603FT2R20
CSRT0603FT2R20
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD RES, CS, 0603, 2.2 ohm, 1%, 0.4W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CSRT
2.2 Ohms
400 mW
1 %
50 PPM / C
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)