CSR1210JTR750
SEI Stackpole
708-CSR1210JTR750
CSR1210JTR750
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD RES CS, 1210, 0.75 ohm, 5%, 0.5W
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Reel
CSR
750 mOhms
500 mW (1/2 W)
5 %
200 PPM / C
1210
3.2 mm (0.126 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)