CSR0805FT39L0
SEI Stackpole
708-CSR0805FT39L0
CSR0805FT39L0
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD RES CS, 0805, 0.039 ohm, 1%, 0.25W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CSR
39 mOhms
250 mW (1/4 W)
1 %
200 PPM / C
0805
2 mm (0.079 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.55 mm (0.022 in)