CSR0603JK50L0
SEI Stackpole
708-CSR0603JK50L0
CSR0603JK50L0
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD RES CS, 0603, 0.05 ohm, 5%, 0.125W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CSR
50 mOhms
125 mW (1/8 W)
5 %
300 PPM / C
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)