CSR0201JTR100
SEI Stackpole
708-CSR0201JTR100
CSR0201JTR100
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD RES, CS, 0201, 0.1 ohm, 5%, 0.05W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CSR
100 mOhms
50 mW (1/20 W)
5 %
1000 PPM / C
0201
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.23 mm (0.009 in)